Luleå – Kontakt

Luleå

Projektgruppen i Pepp Luleå består av studenter som alla studerar på Luleå tekniska universitet. Tillsammans  jobbar de med gymnasietjejer, studenter, företag och andra samarbetspartners för att stärka Pepp i Luleå och skapa förutsättningar för Pepp att fortsätta inspirera unga tjejer i Norrbotten.

Projektledare
sofia

Sofia Andersson
sofia.andersson@blipepp.nu
Industriell ekonomi, LTU

Programansvariga
johanna

Johanna Eriksson
johanna.eriksson@blipepp.nu
Naturresursteknik, LTU

Sara

Sara Suikki
sara.suikki@blipepp.nu
Väg och vatten, LTU

Eventansvarig
Alissa

Alissa Afzelius
alissa.afzelius@blipepp.nu
Naturresursteknik, LTU

Partneransvarig
Marion

Marion Arinka
marion.arinka@blipepp.nu
Teknisk design, LTU

PR-ansvarig
malin

Malin Josefsson
malin.josefsson@blipepp.nu
Industriell ekonomi, LTU